Mowa o pracy
Zapraszamy Was do podróży po świecie pracy, który ma niezliczone oblicza. Nasz blog będzie opowieścią – mową o pracy- z perspektywy świata nauki, biznesu i sztuki. Zapraszamy! 🙂 Redaktor strony MOWA O PRACY: Elżbieta Prucnal-Tumasz
Zapraszamy Was do podróży po świecie pracy, który ma niezliczone oblicza. Nasz blog będzie opowieścią – mową o pracy- z perspektywy świata nauki, biznesu i sztuki. Zapraszamy! 🙂 Redaktor strony MOWA O PRACY: Elżbieta Prucnal-Tumasz
Z cyklu socjologia wizualna: „Strajk Kobiet 2020 – intensyfikacja protestów w małej miejscowości”. Zdjęcia: Elżbieta Prucnal-Tumasz / Trzebnica, 2020 r.
Zapraszam do obserwowania cyklu prezentacji – impresji dotyczących pracy , oznaczonych hasztagami: #ObrazyPracy #LudziePracy #LudziewPracy #MiejscaPracy i oczywiście #mowaopracy Dziękuję za odwiedziny mojego kanału YouTube – mam już dla Was kilka Obrazów Pracy – zapraszam na zapowiedziany cykl – „Obrazy Pracy” – „Ludzie Pracy” – „LudziewPracy” – „Miejsca Pracy” https://www.youtube.com/@mowaopracy Zapraszam: Obrazy Pracy Pozdrawiam, Elżbieta…
Nawet „nie czujesz, że memujesz” 😉 Dziś w mowa o pracy – autorskie memy o pracy. Memy to popularne formy internetowego humoru i rozrywki, stanowią charakterystyczny element kultury cyfrowej. Możemy je określić jako graficzne obrazy rzeczywistości. Te, które „zyskają uznanie” czytelnika/widza (?), rozprzestrzeniają się szybko wśród użytkowników Internetu, m.in. za pomocą opcji „lubię to” (na…
Zdjęcia mają niezwykłą moc zachowania pamięci danej chwili. Przez nie możemy „zatrzymać czas” i uwiecznić ulotne momenty, przechowując wspomnienia i emocje. Nawet amatorski – pokazują zmiany w przestrzeni – architekturze oraz detale, które od lat pozostają niemal takie same. Choć otaczający świat się zmienia, fotografie pozostają bez zmian. Przypominają o tym, jak wyglądały miejsca, osoby i wydarzenia…
Autorka tekstu: Elżbieta Prucnal-Tumasz Tekst opublikowany w Discover Poland Magazine Data publikacji: luty 2009
Z cyklu socjologia wizualna, przedstawiamy zdjęcia: „Najpierw rzeczy najważniejsze” – masowe zakupy „na zapas”, jako efekt paniki związanej z pojawieniem się pandemii COVID-19 w Polsce. Autorka zdjęć: Elżbieta Prucnal-Tumasz Zdjęcia wykonane w 2020 r. Do przeglądu zdjęć z 2020 r. zmobilizował mnie konkurs organizowany przez Przegląd Socjologii Jakościowej pt.: „O ROKU ÓW! KTO CIEBIE WIDZIAŁ…
Z cyklu socjologia wizualna: „Puste cmentarze w dniu 1 listopada w Polsce – siła tradycji a stosowanie się do obostrzeń w czasie pandemii”. Zdjęcia robione poza murami cmentarza w dniu 1 listopada 2020 roku, w trakcie udziału w społecznej akcji, związanej z kupowaniem chryzantem u lokalnych sprzedawców. Autorka: Elżbieta Prucnal-Tumasz
Rok 2023 i autorskie memy o pracy publikowane na stronie „mowa o pracy” na Fb: https://www.facebook.com/opracy Idea strony „mowa o pracy” zawarta jest w opisie, który towarzyszy jej powstaniu 27 grudnia 2020 roku. Mowa o pracy z perspektywy świata nauki, biznesu i sztuki – na poważnie i z przymrużeniem oka 😉 Podobnie jak w poprzednim…